Opis szczepu

Blue Lights to szczep, który wywodzi się z Kanady. Został stworzony przez skrzyżowanie dwóch znanych i cenionych szczepów: Blueberry i Northern Lights. Jego historia jest ściśle związana z chęcią połączenia wyjątkowego smaku i aromatu Blueberry z potężnym efektem relaksacyjnym Northern Lights.

Wygląd rośliny to gęste, żywiczne pąki o jasnozielonym kolorze z niebieskawymi odcieniami, które nadają mu charakterystyczny wygląd. Rośliny osiągają średnią wysokość, zwykle między 1 a 1,5 metra, a czas kwitnienia wynosi od 8 do 10 tygodni.

Blue Lights jest hybrydą z przewagą genów indica (około 70% indica i 30% sativa). Szczep ten jest pełnosezonowy.

Uprawa tego szczepu może być umiarkowanie trudna, gdyż wymaga pewnego doświadczenia w ogrodnictwie, aby uzyskać optymalne wyniki. Szczep jest jednak odporny na pleśń i szkodniki, co sprawia, że jest odpowiedni dla hodowców o różnym poziomie zaawansowania. Plony Blue Lights są zadowalające, wynoszące od 350 do 450 g/m².

Działanie Blue Lights jest głównie relaksujące i uspokajające, co czyni go doskonałym szczepem na wieczór lub przed snem. Dzięki swoim genotypom indica, szczep ten jest również polecany osobom cierpiącym na ból, stres, bezsenność czy lęk. Jego działanie może też pobudzić apetyt, co jest przydatne dla osób z problemami związanych z jedzeniem.

Bank nasion, który wyprodukował i oferuje ten szczep marihuany, to kanadyjska firma Crop King Seeds. Są oni znani z hodowli wysokiej jakości szczepów, a Blue Lights to jeden z ich flagowych produktów.

Ciekawostką dotyczącą Blue Lights jest fakt, że jego nazwa nawiązuje do charakterystycznych niebieskich odcieni obecnych na liściach rośliny. Szczep ten zdobył uznanie miłośników marihuany za swoją wyjątkową paletę smaków, będących mieszanką słodkiej jagody i ziemistych nut, oraz za silne efekty relaksujące, które są wynikiem starannie dobranych genów rodzicielskich.

Wrażenia i doznania

Doznania

  • blyskawica Relaks i odprężenie
  • blyskawica Euforia
  • blyskawica Szczęśliwość

Działania lecznicze

  • listek Lęk
  • listek Stres
  • listek Bezsenność

Skutki uboczne

  • kciuk w dol Suchość ust
  • kciuk w dol Oszołomienie
  • kciuk w dol Paranoja

Charakterystyka uprawy

Wymagane doświadczenie w uprawie

Umiarkowane

ksiazka

Wysokość rośliny

100-150 cm

wysokosc rosliny
blue lights
wydajnosc

Wydajność uprawy(plantacji)

400 g/m2

czas kwitniecia

Czas kwitnienia

8-10 tygodni

Powiązane szczepy