Większość użytkowników konopi zna i lubi ich charakterystyczny zapach. Bardzo intensywna woń może jednak wzbudzać zainteresowanie osób postronnych, a w konsekwencji być przyczyną interwencji służb. Nawet w przypadku legalnej uprawy należy mieć świadomość tego, że zapach osadza się na ciele, ubraniach czy włosach, co nie zawsze jest pożądane. Przygotowaliśmy dla was krótki poradnik zwalczania zapachu konopi.
Jak ukryć zapach konopi w pokoju?
Już sama obecność konopi w pokoju, nie mówiąc o spożywaniu ich, sprawia, że w powietrzu unosi się bardzo intensywny, charakterystyczny zapach. Na rynku można nabyć filtry węglowe do uprawy marihuany, które pochłaniają wszelkie aromaty. Jest to jedna z najlepszych metod usuwania zapachu, jednak nawet one nie oferują stuprocentowej skuteczności. Warto przy tym pamiętać, że filtr węglowy powinien być co pewien czas wymieniany. Czyszczenie w wielu przypadkach może nie dawać poprawy jego działania.
Prewencja
Lepiej jest zapobiegać niż naprawiać. Zasada ta znajduje odniesienie także w stosunku do uprawy i spożycia konopi. Unikanie przetrzymywania i spożywania konopi we własnym pokoju pozwoli na względne bezpieczeństwo.
Odpowiednia wentylacja
Lotne związki aromatyczne nie są wieczne. Dokładne przewietrzenie pokoju pozwoli pozbyć się zapachów. Niestety, rozwiązanie to jest jedynie doraźne. Jeżeli w pokoju znajdują się rośliny lub susz to w bardzo szybkim czasie ich zapach będzie ponownie wyczuwalny.
Przemysłowe środki aromatyczne
Do zniwelowania zapachu konopi można wykorzystać chemię przemysłową, która posiada bardzo dobre właściwości kryjące. Na rynku można nabyć wiele środków aromatycznych. Wybór odpowiedniego zależy od potrzeb growera i użytkownika. Można wykorzystać olejki eteryczne i wonne zioła.
Doświadczeni growerzy radzą
Wybierając odświeżacze powietrza i inne środki aromatyczne warto wypróbować kosmetyki wykorzystywane w car detailingu. Środki te charakteryzują się bardzo mocnym aromatem, który utrzymuje się przez długi czas.
Jak ukryć zapach konopi w domu?
Bardzo wielu growerów uprawia konopie w swoim własnym domu. Także palacze nie ograniczają się ze spożyciem do jednego tylko pomieszczenia. Intensywny aromat terpenów potrafi roznieść się po całym domu, a nawet wydostać na klatkę schodową lub podwórko.
Każdy, kto ma kontakt z konopiami, dba o swoją prywatność. Pomimo tego, że aromat konopi jest dla wielu przyjemny, może wzbudzić kontrowersje i przykuć uwagę osób postronnych.
Umiejętne ukrycie zapachu roślin i suszu w domu jest kluczowe dla zapewnienia dyskrecji i bezpieczeństwa – tak plantatora, jak i końcowego użytkownika.
Wentylacja
W domach często zainstalowane są klimatyzatory, które poza schładzaniem powietrza, wyposażone są także w system filtrów. Oczyszczają powietrze z zanieczyszczeń, czym mogą pomóc także w usunięciu niepożądanych zapachów z pomieszczenia.
Wiele osób posiada również klasyczne wentylatory pokojowe, które mieszają powietrze. Wentylator taki można ustawić w stronę okna, by wypompowywał powietrze z pomieszczenia.
Miejsce i sposób spożywania
W utrzymaniu dyskrecji bardzo ważne jest miejsce i sposób spożywania suszu. Korzystając z waporyzatora w pomieszczeniu użytkownik ma pewność, że żadne intensywne aromaty nie będą unosić się w powietrzu. W przypadku klasycznego spożycia jointów warto wybrać się na balkon, w celu uniknięcia niepożądanego aromatu wewnątrz. Wówczas jednak istnieje ryzyko trafienia zapachu do sąsiadów.
Przechowywanie
Odpowiednie przechowywanie roślin i suszu zapewni wystarczającą dyskrecję. Rośliny w namiotach uprawnych najlepiej umieścić w odpowiednio dużej szafie. Dodatkowa bariera, w połączeniu z filtracją powietrza, znacznie utrudni wydobywanie się aromatu kwiatów. Wiele growerów dodatkowo uszczelnia pomieszczenie uprawne.
Susz najlepiej przechowywać w szczelnych i hermetycznych opakowaniach, co pozwoli zachować dyskrecję. Wszelkie foliowe torby i inne opakowania mogą nie zapewniać odpowiedniej szczelności
Środki aromatyczne
Pozbycie się aromatu konopi z domu może być niezwykle trudne, jednak nie jest to niemożliwe. Do zamaskowania aromatu terpenów można wykorzystać specjalistyczne środki chemiczne lub posłużyć się domowymi sposobami.
Growerzy do zamaskowania zapachów stosują:
- kadzidła,
- świece zapachowe,
- pochłaniacze zapachów,
- stacjonarne oczyszczacze powietrza.
Jak ukryć zapach konopi w aucie?
Wielu użytkowników konopi indyjskich lubi zapalić sobie skręta we własnym aucie. Nastrojowa muzyka, zachód słońca i piękny widok za oknem może skłaniać do spożycia, jednak nikt nie powinien wówczas prowadzić. Co grozi za jazdę pod wpływem marihuany? Nawet 2 lata więzienia!
Obecność konopi w aucie może być źródłem intensywnego zapachu, co podczas kontroli policyjnej z pewnością wzbudzi czujność funkcjonariuszy.
Prewencja
Jednym z najskuteczniejszych sposobów na uniknięcie aromatu terpenów wewnątrz auta jest unikanie palenia w kabinie. Spożywanie konopi nawet przy otwartym oknie nie daje gwarancji tego, że terpeny nie osadzą się wewnątrz kabiny.
Środki zapachowe
Na rynku można nabyć szeroką gamę produktów, które przeznaczone są do odświeżenia wnętrza auta. Zastosowanie odpowiednio silnego odświeżacza zniweluje zapach terpenów w kabinie.
Głębokie czyszczenie
Długotrwałe spożywanie konopi wewnątrz kabiny samochodu może sprawić, że bardzo trudno będzie usunąć charakterystyczny zapach terpenów. Niekiedy warto jest oddać auto w ręce specjalistów, którzy dokładnie wyczyszczą tapicerkę i wnętrze.
Jak usunąć zapach konopi z ciała?
Zbyt długie przebywanie na plantacji i spożywanie marihuany może sprawić, że aromatyczne związki osadzą się na skórze, włosach, paznokciach i ubraniu. Charakterystyczna słodka woń terpenów na ciele może przykuć uwagę osób postronnych lub funkcjonariuszy.
Sposób przyjmowania
Marihuanę można przyjmować na wiele różnych sposobów. Klasyczne palenie jointów powoduje wydzielanie znacznej ilości aromatycznego dymu, który osadza się na użytkowniku. W celu uniknięcia zapachu konopi na ciele trzeba przemyśleć zmianę sposobu spożywania. Warto wypróbować waporyzację lub dania z konopi.
Miejsce przyjmowania
Spożywanie konopi w ciasnych i słabo wentylowanych miejscach sprzyja przesiąknięciu zapachem marihuany. „Puszczenie dymka” na zewnątrz przeciwdziała osadzaniu się aromatów.
Perfumy
Zastosowanie swoich ulubionych perfum może czasowo zneutralizować zapach konopnych terpenów. Stosując ten sposób należy pamiętać, że zapach konopi może być nadal wyczuwalny.
Kąpiel
Terpeny, które osadziły się na skórze i ubraniu nie są związkami stałymi i bardzo łatwo je usunąć. Do całkowitego pozbycia się zapachu z ciała wystarczy długa i relaksująca kąpiel.
Podsumowanie
Uporczywy zapach terpenów konopnych może być problematyczny, jednak można go w łatwy sposób zniwelować. Aromat konopi w pokoju, domu, kabinie samochodowej lub na ciele może wzbudzić zainteresowanie osób trzecich, czego konsekwencją może być interwencja policji lub po prostu obniżone samopoczucie. Choć konopie pachną przepięknie, ich aromat jest intensywny i po dłuższym czasie może męczyć.
UWAGA!
Uprawa konopi indyjskich (marihuany) jest w Polsce zabroniona i nielegalna. Mówi o tym ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 roku.
Art. 63. [Nielegalna uprawa maku, konopi lub krzewu koki]
- Kto, wbrew przepisom ustawy, uprawia mak, z wyjątkiem maku niskomorfinowego, konopie, z wyjątkiem konopi włóknistych, lub krzew koki, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.
- Tej samej karze podlega, kto, wbrew przepisom ustawy, zbiera mleczko makowe, opium, słomę makową, liście koki, żywicę lub ziele konopi innych niż włókniste.
- Jeżeli przedmiotem czynu, o którym mowa w ust. 1, jest uprawa mogąca dostarczyć znacznej ilości słomy makowej, liści koki, żywicy lub ziela konopi innych niż włókniste, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.
Polskie prawo nie zabrania posiadania nasion konopi indyjskich, ale zakazuje uprawy, czyli kiełkowania i wysadzania nasion do ziemi co skutkować może wytworzeniem ziela konopi innych niż włókniste (przekraczające limit THC 0,3%).
Materiały publikowane w serwisie Hemplo.pl stanowią jedynie zbiór informacji o konopiach. Nie promujemy i nie zachęcamy do uprawy konopi innych niż włókniste. Nie stosując się do obowiązujących wymogów prawa, podlegasz karze pozbawienia wolności do lat 8.