Kolejny piątek, kolejne wiadomości konopne. Zwykle najtrudniej jest je zacząć. Albo nie dzieje się nic ciekawego i ciężko coś wyskrobać, albo dzieje się zbyt dużo ciekawych rzeczy i nie wiadomo co wybrać. Tym razem było zupełnie inaczej – wybór był oczywisty i stanowił szkielet motywu całego wydania. Spoiler alert: pomieszczenie na zdjęciu powyżej to nie stodoła…

Zainspirowani pierwszym bohaterem dnia prześledzimy więć sugestie innych zatrzymanych odnośnie tego, jakie miejsca nadają się lepiej do przechowywania marihuany niż wychodek. Na deser – tradycyjnie – jak nie zachowywać się za kierownicą. Ale nie przedłużając…

Podoba mi się ten głaz. To naprawdę ładny głaz.

Zacznijmy od najlepszego argumentu za legalną marihuaną, jaki zobaczycie. Jednocześnie jest to też najlepszy argument za tym, że towar zdobywany na ulicy może być niebezpieczny. Marihuanę o niebywałym aromacie sprzedawał 21-letni kibol z Bełchatowa. I kibol jest tutaj zdecydowanie najlepszym możliwym słowem. Ale zobaczmy zdjęcie, bo na słowo można nie uwierzyć:

konopie suszone w wychodku
fot. KMP w Częstochowie

Nie wiemy jak powszechny jest tak pomysłowy sposób sezonowania marihuany, ale mamy nadzieję, że niezbyt. Mieszkańcy łódzkiego powinni mieć się na baczności i dokładnie wąchać co kupują, bo 21-latek w momencie zatrzymania miał w miejscu zamieszkania ok. 1,3 kilograma takiej marihuany. Bezpośrednio na szczęście tego nie sprzeda, bo ma policyjny dozór i 20 tysięcy poręczenia majątkowego. Oczekuje tak na sprawę, w której odpowie za nielegalną uprawę konopi i wytwarzanie narkotyków, ale jak na nasze, to powinien interweniować jeszcze sanepid.

Na koniec policja podzieliła się zdjęciami samego zabezpieczonego towaru:

…a także fotografią z momentu zatrzymania:

Gdzie lepiej niż w wychodku? Np. podczas wypadu na grzyby…

Policjanci z Wrocławia namierzyli nielegalną uprawę konopi w lesie, w związku z którą zastawili pułapkę. Postanowili zaczaić się na jej właściciela, który zgodnie z oczekiwaniami wkrótce się pojawił. Miał ze sobą wiaderko, sekator, obcążki i jednorazowe rękawiczki. Na widok policjantów szybko zaczął się tłumaczyć, że przyszedł na grzyby.

Szybko jednak zmienił wersję i przyznał, że uprawa jest jego. Co więcej, dobrowolnie wskazał kolejne miejsce, w którym uprawiał marihuanę. W obu łącznie naliczono kilkadziesiąt sztuk konopi innych niż włókniste, a po wszystkim okazało się, że mężczyzna był już notowany za przestępstwa narkotykowe.

Suszenie na szczęście nie odbywało się w wychodku, tylko w specjalnych suszarkach, które stały w namiotach, rozstawionych w mieszkaniu zatrzymanego. Łącznie zabezpieczono ponad 15 tysięcy porcji handlowych. Za posiadanie znacznych ilości marihuany grozi do 10 lat więzienia, i to pod warunkiem, że sąd nie uzna tego za wprowadzanie do obrotu znacznych ilości narkotyków, za co grozi nawet 12.

KWP Wrocław

…a nawet bez grzybów, ale też w lesie…

Generalnie pierwsze skojarzenie z lasem to „dużo zieleni” i nie inaczej było tym razem – policjanci zabezpieczyli marihuanę o wartości ponad miliona złotych. Uprawiał ją 23-latek na terenach leśnych. Zabezpieczono krzaki i 25 kg gotowego towaru. Zarzut tym razem dotyczy nie tylko uprawy, ale też wytwarzania substancji odurzających.

…w pomidorach…

W gminie Kruszyn 36-latek uprawiał marihuanę w foliowym namiocie pomiędzy pomidorami. Oprócz tego w jego mieszkaniu zabezpieczono 230 „działek dilerskich”. Służby nie podają ile dokładnie było gramów w domu lub krzaków na plantacji, ale pokazali zdjęcia:

…a nawet w mieszkaniu…

Tak jak jeden z mieszkańców Lublina (no, pewnie więcej niż jeden, ale akurat tego złapali). U tego konkretnego znaleziono 850 gramów marihuany i sprzęt do uprawy, jednak bez żadnych żadnej rośliny. Mimo to poza zarzutem posiadania znacznych ilości marihuany usłyszał także zarzut wytwarzania znacznych ilości narkotyków – a za to grozi minimum 3 lata więzienia.

słoiki z marihuana 32 latka z lublina
fot. KMP Lublin

W podobnych okolicznościach przyłapano 39-latka z Leżajska. Miał w domu dokładnie 534 gramów marihuany, za co również postawiono mu zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających.

porcje marihuany zatrzymane w leżajsku
fot. KPP Leżajsk

…ale nie mając 16 lat!

I również w podobnej sytuacji przyłapano jego 16-letniego „sąsiada”. Nastolatek z Leżajska miał w swoim miejscu zamieszkania 197 gramów marihuany. Ze względu na młody wiek nie grozi mu więzienie, jego sprawa trafi do sądu dla nieletnich. Chociaż patrząc na zdjęcie, to może jakaś praca w Prymacie…?

Zainteresowanych odsyłamy do naszego opracowania na temat tego, co grozi nieletnim za posiadanie lub sprzedaż marihuany.

narkotyki 16-latka z leżajska
fot. KPP Leżajsk

Niektórzy naprawdę nie mają hamulców

No dobra, mają, tylko nie używają – np. nie zatrzymują się do kontroli policyjnej. Tak jak 31-latek z Wąbrzeźna, który uciekał na widok policjantów, bo – jak twierdził – nie miał prawa jazdy. Ci chcieli go zatrzymać, bo przekroczył swoim audi prędkość o 30 km/h. Po kilku kilometrach pościgu uciekinier wjechał na posesję swojego ojca. Nie wiemy jaka idea temu przyświecała, ale tam został zatrzymany.

Zeznał, że spanikował, bo zakazywano mu prowadzenia już trzykrotnie – w tym za jazdę po alkoholu. Tym razem był trzeźwy, ale funkcjonariusze stwierdzili, że narkotest też nie zaszkodzi. Ten wykrył w ślinie badanego marihuanę. W wyniku przeszukania pojazdu znaleziono też woreczek z nią w środku.

Policjanci, niesieni początkowymi sukcesami, postanowili sprawdzić miejsce zamieszkania kierowcy. Tam znaleźli kolejne 100 gramów marihuany, woreczki strunowe, wagę i gotówkę. Mężczyzna usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej, oraz posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat więzienia. W zależności od wyników badań krwi, może mu grozić także kara za prowadzenie pod wpływem marihuany.

Dacia nie do zatrzymania

Kolejny pościg miał miejsce na pomorzu, gdzie policjanci ruszyli w pogoń za 27-letnim kierowcą… dacii. Niekoniecznie utożsamiana z samochodem sportowym odmówiła posłuszeństwa, wjechała w krawężnik i uległa awarii. Młody mężczyzna chciał kontynuować pieszo, ale wiemy jak to zazwyczaj się kończy, to w końcu już 21 odcinek. Gdy funkcjonariusze go złapali, okazało się, że miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Zakaz ten był bez wątpienia słuszny (choć to w sumie było już wiadomo kiedy ruszył do ucieczki), bo był pijany (1,5 promila), a także pod wpływem amfetaminy.

Na dodatek w jego ubraniach było kilkadziesiąt porcji marihuany. Za jej posiadanie grozi do 3 lat, za prowadzenie pod wpływem do 2, natomiast za niezatrzymanie do kontroli drogowej – nawet do pięciu. Także może dostać dwa bonusowe lata na własne życzenie.

21-latek zatrzymany dwukrotnie w ciągu tygodnia

Po drugiej stronie stoi chłopak, który chyba dla odmiany lubi być zatrzymywany – bo udało mu się znaleźć w tej sytuacji aż dwa razy w tydzień.

Za pierwszym razem spowodował kolizję drogową, po czym uciekł. Potem się okazało, że uciekł, bo był pod wpływem alkoholu – miał około 0,8 promila. To był wtorek. W sobotę natomiast zatrzymano go pijanego pod sklepem w centrum miasta. Z racji tego, że był pobudzony i agresywny, przeszukano go i znaleziono 30 działek marihuany. Tym razem usłyszał zarzut posiadania marihuany, za co grozi mu nawet 3 lata więzienia.

narkotyki w foliowych workach
fot. KPP Mikołów

Po mieście na slickach

W Jaśle policjanci postanowili zatrzymać do kontroli BMW, które podejrzewali o to, że nie nadaje się do jazdy na drogach publicznych. Okazało się, że jego tylne opony są kompletnie łyse. Za kierownicą siedział 20-latek, od którego wyraźnie wyczuwalny był zapach marihuany. Później nastąpił oczywisty bieg wydarzeń i okazało się, że ma przy sobie 27 gramów marihuany i 3 gramy mefedronu. Był także pod ich wpływem. Odpowie za posiadanie narkotyków i prowadzenie samochodu na haju.

A to tylko jeden z wielu powodów, by dbać o stan techniczny samochodu.


Źródła

 1. https://czestochowa.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/345775,Suszyl-konopie-w-toalecie-Grozi-mu-do-10-lat-wiezienia.html
 2. https://dolnoslaska.policja.gov.pl/wr1/aktualnosci/biezace-inf/78710,W-lesie-uprawial-marihuane-Spotkanym-policjantom-powiedzial-ze-idzie-na-grzyby.html
 3. https://opolska.policja.gov.pl/op/aktualnosci/78757,Zabezpieczono-narkotyki-ktorych-czarnorynkowa-wartosc-mogla-siegac-nawet-1-mln-z.html
 4. https://czestochowa.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/345713,Zamiast-pomidorow-konopie.html
 5. https://lublin.policja.gov.pl/llu/informacje/aktualnosci/128883,32-latek-zatrzymany-za-wytwarzanie-narkotykow.html
 6. https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-lezajsk/wydarzenia/112104,W-mieszkaniu-ukrywal-ponad-500-gramow-marihuany.html
 7. https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-lezajsk/wydarzenia/112115,16-latek-ukrywal-prawie-200-gramow-narkotykow.html
 8. https://wabrzezno.policja.gov.pl/k44/informacje/wiadomosci/129981,Nie-zatrzymal-sie-do-kontroli-drogowej-trafil-do-aresztu.html
 9. https://pomorska.policja.gov.pl/pom/informacje/wiadomosci/114772,Policjanci-zatrzymali-27-latka-ktory-nie-zatrzymal-sie-do-kontroli-drogowej-Mezc.html
 10. https://mikolow.policja.gov.pl/k15/informacje/wiadomosci/345786,Spowododal-kolizje-i-uciekl.html
 11. https://mikolow.policja.gov.pl/k15/informacje/wiadomosci/346000,Mikolowianin-zatrzymany-drugi-raz-w-ciagu-tego-samego-tygodnia.html
 12. https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-jaslo/wydarzenia/112003,Z-marihuana-i-mefedronem-wpadl-podczas-kontroli-drogowej.html
  zdjęcie wyróżniające: https://czestochowa.policja.gov.pl/ka7/informacje/wiadomosci/345775,Suszyl-konopie-w-toalecie-Grozi-mu-do-10-lat-wiezienia.html